Doporučení pěstitele

Bílé zelí na kvašení je nejlepší odebírat po 15. září z důvodu zralosti a tím i lepší kvality. Na konzervování a přímou spotřebu je vhodné od začátku samosběru. Krouhárenské zelí není možné dlouhodobě skladovat!

Mrkev, petržel a řepa jsou taktéž nejvhodnější k dlouhodobému skladování až od října. Ke konzervování, mrazení a ke krátkodobému skladování po celou dobu samosběru.

Cibuli a ostatní zeleninu je nejlepší skladovat v suchém a chladném prostoru.

Pravidla samosběru 2020

Vážení a milí zákazníci,

vítáme vás na letošním samosběru zeleniny.

Prosíme všechny o důkladné seznámení se s tímto letákem, abychom předešli jakýmkoli případným potížím a nesrovnalostem.

PROSÍME!

  1. Dodržujte odstupy 1,5 metru při sběru zeleniny, při čekání na vážení a placení
  2. K dispozici je mobilní WC, nádrž s vodou (POZOR - voda není pitná!), mýdlem a    dezinfekcí, dále gumové rukavice, mikrotenové sáčky, síťové pytle na zeleninu pro ty co si nepřivezou vlastní (     Kč/1 ks)
  3. Nejprve posbírejte jakékoli množství zeleniny (nemáme minimální limit), jakýkoli druh dle vlastního výběru (nepodmiňujeme sběrem jiné plodiny), poté přejděte zvážit a zaplatit
  4. K dispozici máte na pomoc při manipulaci se zbožím 10 ks vozíčků
  5. Lidé s jakýmkoliv zdravotním handicapem, potížemi a i lidé zdraví - každý za sebe nese zodpovědnost. Prosíme rodiče s dětmi, aby své děti pozorně hlídali.
  6. K dispozici budou také jednorázové ústenky - bohužel nejsme schopni poskytnout všem zákazníkům, proto velmi prosíme, aby jste si s sebou vzali svou roušku (nebo jiné krytí úst a nosu) pro případ vzniku většího zástupu lidí u váhy či při placení.

Mnohokrát děkujeme!

Vaše spokojenost = náš cíl :-)